Scientologie je způsobem jak se zbavit trápení, získat energii a vitalitu. Díky Scientologii můžete nastudovat informace, které vám pomohou pochopit sebe i ostatní lidi. Zjistěte jak funguje mysl a budete více vítězit v životě.

Jak vznikla Scientologie

Scientologie vznikla v USA a dnes má přízeň od milionů lidí, přičemž několik set tisíc lidí po celém světě se pravidelně účastní Scientologických kurzů a služeb, které Scientologická církev ve stovkách misí a organizací po celém světě provozuje. Zakladatelem Scientologie je spisovatel a humanista L. Ron Hubbard, který se narodil v roce 1911 v Tildenu ve státe Nebraska v USA námořnímu důstojníkovi Harrymu Rosseovi a Ledoře Hubbardovým.
Citát:
"Ideální by společnost vypadala asi tak, že by to bylo bezpečné prostředí, ve kterém by mohl člověk šťastně žít svůj život." - L. Ron Hubbard
Biografie L. Ron Hubbarda
Březen 1911-1912: L. Ron Hubbard se narodil v Tildene ve státě Nebraska (USA). V září se Hubbardova rodina - Ron, jeho otec - Harry Ross Hubbard, důstojník námořnictva Spojených států a matka - Ledora May, přestěhovali do Durante, v Oklahomě.

1913-1921: V roce 1913, kdy se usadili ve městě Kalispel, v Montaně, se mladý L. Ron Hubbard poprvé setkává s indiány z kmene Černonožcov při slavnostním tanci kmene na periferii města. Z Kalispelu se Ron stěhuje do Heleny, hlavního města státu Montana, kde se během letních měsíců ubytoval na rodinném ranči, který je láskyplně známý jako "Stará usedlost".

Mezi svéráznými postavami se v tomto, stále ještě pionýrském prostředí setkává se Starým Tomem, indiánským šamanem kmene Černonožcov. Je započatý unikátní a vzácný vztah, protože starý šaman svému mladému příteli prodal mnohé z kmenových zvyklostí. Ve věku šesti let je poctěn statutem pokrevního bratra Černonožcov v ceremonii, na kterou si kmenoví starší stále ještě vzpomínají.

1922-1923: Ron se stěhuje na sever do Puget Sound ve státě Washington. V dubnu 1923 se stává členem oddílu chlapeckých skautů Ameriky. Jako člen Tacomského skautského oddílu č. 31 se stává Skaut druhé třídy ao dva měsíce později, 5. července, postupuje na Skauta první třídy. V říjnu dostává Harry Ross Hubbard rozkaz, aby se hlásil v hlavním městě USA. Ron a jeho rodiče se 1. listopadu 1923 nalodí na loď Ulysses S. Grant a plaví se ze San Francisca do New Yorku, nedávno otevřeným Panamským průplavem.

Pak putují do Washingtonu DC. Během této plavby se Ron setkává s fregatným kapitánem Josephem "hadem" Thompsonem, který se nedávno vrátil z Vídně, kde studoval u Sigmunda Freuda. Během jejich přátelství tráví plukovník mnoho odpoledne v Kongresové knihovně, kde mladého Hubbarda učí vše, co ví o lidské mysli. 11. prosince 1923 získává Ron, už jako člen Washingtonské oddílu chlapeckých skautů č.10, tři odznaky za své zásluhy.

1924-1929: V prvních měsících roku 1924 získává Ron dalších osmnáct odznaků za zásluhy a 25. března se stává nejmladším Eagle Scout (nejvyšší skautská hodnost) ve Spojených státech. Po skončení školního roku, začátkem června 1927 putuje Ron do San Francisca, aby se setkal se svým otcem, který je nyní odvelen na Guam a plaví se parníkem. Cestou přes Havaj, Japonsko, Čínu, Filipíny a Hong Kong prochází během prvního červencového týdne 1927 na ostrov Guam. Tam se spřátelí s místními Chamorrosi a vyučuje ve škole pro domorodce.

Koncem Září 1927 se Ron vrací do Heleny, kde se stává členem 163. oddílu pěchoty Národní gardy v Montaně. Když je na Řecká střední škole, stává se redaktorem školních novin. Jelikož škola se mu zdála příliš svazující, troufal si znovu sám odejít a cestoval na palubě lodi Henderson, kterou se vrátil do Orientu. V průběhu dalších čtrnácti měsíců putuje Ron do vnitrozemí Západního pohoří Číny, znovu do Japonska a pak dolů na Filipíny a dále na jih na Jávu. Pendluje vodami čínského pobřeží jako kormidelník a průvodce lodního nákladu na palubě lodi Marianna Maru - dvojsťažňový pobřežní škuner. Koncem září 1929 se vrací do Spojených států a ve Washingtonu DC ukončuje své středoškolské vzdělání.

1930-1933: Po absolvování Woodwardské chlapecké školy v roce 1930 se Ron přihlašuje na Univerzitu George Washingtona. Zde studuje inženýrství a atomovou a molekulární fyziku a pouští se do osobního hledání odpovědí na lidskou dilema. Jeho první experiment týkající se struktury a funkce mysli byly provedeny, když byl na univerzitě.

Kromě toho je zaměstnán jako reportér a fotograf ve Washington HERALD, zatímco vystupuje jako zpěvák balad pro místní rozhlasovou stanici WOL a píše seriál dramatických představení. Ron je zasvěcen do létání kluzákem a rychle se stane uznávaným jako jeden z nejlepších pilotů v zemi. Prakticky bez jakéhokoliv tréninku se pustí do létání motorových letadel a oblétá ním jako s atrakcí celý středozápad Ameriky.

V celostátním časopise Sportovní pilot popisuje poslední novinky vývoje aviatiky a řadí kolegou pilotem letové procedury za nepříznivých podmínek. Pomáhá vést univerzitní klub létání a je tajemníkem spolku Americké společnosti civilních inženýrů na Univerzitě Georga Washingtona.Ako redaktor a spisovatel fakultních novin The University Hatchet (Universitní sekera) píše svou první fikce povídku Tah.

Také vyhrává univerzitní Literární cenu za svou hru The God Smiles (Bůh se směje). Na jaře roku 1932 organizuje a vede karibskou filmovou expedici. Dva a půl měsíční, 5000 mil dlouhá cesta na palubě šedesát metrového štvorsťažňového škuneru Doris Hamlin se ukazuje být jedinečnou a odměňující zkušeností pro více než padesát studentů fakulty.

Výprava nasbírala množství vzorků flóry a plazů pro Michighanskú univerzitu a fotografie jsou prodány do New York Times.Po návratu se pouští do dalšího dobrodružství, Karibské mineralogické expedice. Během dubna 1933 nejenže dokončí mineralogický průzkum Portorika, ale píše pro časopis Sportovní pilot články o létání přes Karibské ostrovy.

Když se na jaře 1933 vrátil na pevninu, začal svou kariéru profesionálního spisovatele fikcí. Píše jednu povídku za den a po několik krátkých týdnech práce ulovil svůj první prodej Newyorského vydavatelem. V únoru 1934 přicházejí na svět první Hubbardových dobrodružně-fantastické povídky Green God (Zelený bůh).

1934-1936: Během tohoto období L. Ron Hubbard píše westerny, detektivky, dobrodružné, akční a dokonce i milostné povídky. V roce 1935 je pan Hubbard zvolen prezidentem newyorské pobočky American Fiction Guild (Sdružení americké fikce). Ve své funkci prezidenta také píše články pro spisovatelské časopisy. Během šesti let dokončuje 138 románů, novel a krátkých povídek, a to jen v dobrodružném, akčním, westernovém a detektivním žánru.

1937-1940: Jeho popularita je nyní taková, že Hollywood chce zakoupit filmová práva k jeho románu Murder at Pirate Castle (Vražda na pirátské hradě). Columbia Pictures požaduje, aby tuto práci adaptoval pro film pod názvem Tajemství ostrova pokladů a začne práce na třech dalších velkých filmových seriálech: Tajuplný pilot, Velké dobrodružství divokého Billa Hickok, Pavouk se vrací.

Když se vrátil do New Yorku, vedení Street & Smith, jedno z největších vydavatelských koncernů na světě, využije Hubbardových odborné znalosti pro svůj nově získaný časopis Astounding Science Fiction. Je požádán o pomoc, aby oživil upadající prodej povídkami o skutečných lidech - ne o strojích. Jejich návrh přijímá a tvář science fiction se navždy změní.

V roce 1939 uvádí Street & Smith na trh druhý nový časopis Unknown (Neznámo), a ten je zaplněný Hubbardovou fantastickou literaturou. 19. února 1940 je pan Hubbard zvolen členem prestižního Klubu badatelů (Explorer`s Club). Zároveň plánuje aljašskou expedici a 27. července 1940 vyráží jako aljašská rádiová experimentální expedice ze Seattlu. Jeho lodí je desetimetrová dvojsťažňová plachetnice Magician a pluje pod vlajkou Klubu badatelů číslo 105. Dokončí plavbu dlouhou 1300 km a zakresluje předtím nezaznamenané nebezpečná místa a pobřežní vody pro hydrografický kancelář námořnictva Spojených států.

Také vedl experimenty s pátráním pomocí rádiového směrového signálu a zkoumá místní domorodé kultury, včetně Tlingitov, Haidaov a domorodců z Aleutianského ostrova. 17. prosince 1940 uděluje Hubbardovi kancelář námořní inspekce a navigace Spojených států licenci kapitána parníků a motorových lodí. V prosinci se vrací do Seattlu, znovu se pouští do psaní, zatímco námořnictvu poskytuje stovky fotografií a poznámek, na jejich vyžádání.

1941-1945: 29. března 1941 získává licenci kapitána plachetních lodí "všech moří". 2.července 1941 je povýšen na poručíka v záloze námořnictva Spojených států. V prosinci 1941 je převelen do Austrálie, kde koordinuje špionážní aktivity. Po návratu do Spojených států, přebírá velení lodi na doprovázení konvojů v Atlantiku a pak na stíhače ponorek v Pacifiku.

Také slouží jako instruktor a hlavní navigační důstojník a je vybrán do Vládní vojenské školy univerzity v Princetownu. Když se zotavuje z válečných zranění v nemocnici vojenského námořnictva v Oak Knoll, vede sérii testů a experimentů, které se týkají endokrinního systému. Objevuje, že oproti dlouhotrvajícím názorem funkce skutečně řídí strukturu.

1946: Po propuštění ze služby v námořnictvu Spojených států v únoru 1946 se pan Hubbard vrací ke psaní, i když jeho primární hnací silou je nadále vývoj prostředků na zlepšení stavu človeka.Taktiež pokračuje v psaní jen proto, aby tento výzkum pomohl podporovat. 1947: Otevírá si kancelář blízko rohu ulic La Brea a Sunset Boulevard v Los Angeles a testuje aplikaci Dianetiky mezi herci, režiséry, spisovateli a dalšími lidmi z hollywoodské komunity. To jsou lidé, kteří jako první získali prospěch z revolučních objevů L. Rona Hubbarda v oblasti lidské mysli.

1948: L. Ron Hubbard přijímá jmenování jako zvláštní policejní důstojník policejního okrsku v Los Angeles a používá tuto pozici ke studiu kriminálních živlů. Přestěhoval se do Savannah v Georgii, poskytuje svůj čas nemocnicím a oddělením pro duševně nemocné a svými poradenskými technikami zachraňuje životy. S testovanými případy a výzkumnými materiály v rukou cestuje do Washingtonu DC a výsledky svého šestnáctiletého výzkumu k určení dynamického principu existence sestavuje do podoby finálního rukopisu. (Výsledek této práce je dnes publikován jako kniha Dynamiky života).

1949: Jeho zatím nepublikovaný rukopis o Dianetice, který byl nabídnut několika jeho přátelům na posouzení, je kopírován a prekopírovávaný, až koluje po celém světě. Následkem této nadšené reakce je naléhání jeho přátel, aby o Dianetice napsal populární naučnou knihu. Koncem tohoto roku se ve vydání zima / jaro žurnálu Klubu badatelé objevuje první publikovaný článek L. Rona Hubbarda o Dianetice s názvem "Země nepoznaná: mysl".

1950: S panem Hubbardem uzavřelo smlouvu Hermitage House Publishing, aby napsal Dianetiku. V prvním březnovém týdnu dokončuje knihu Dianetika: Moderní věda o duševním zdraví. Píše knihu Dianetika: Vývoj vědy a objevuje se 18. června 1950 na seznamu bestsellerů v New York Times.

Zůstává na seznamu bestsellerů 28 po sobě jdoucích týdnů a začíná celostátní hnutí, které se brzy stane nejrychleji rostoucím hnutím v Americe a 7. června dodává v Elizabeth, New Jersey, kde je založena Hubbardova Dianetická výzkumná nadace, svou první nahrávanou přednášku o Dianetice. Po zbytek tohoto roku Hubbard pokračuje v cestování a přednáší ve velkých městech a do konce prosince dodává více než 100 přednášek, včetně svého výstupu před více než 6000 lidmi v auditoriu Shrine v Los Angeles.

1951: Pan Hubbard píše šest knih, které popisují jeho objevy v oblasti lidské mysli a poskytují praktickou technologii na zlepšení lidské existence: Věda o přežití, dianetických axiomy, Pokročilá procedura a axiomy, sebeanalýza, Dětská Dianetika a Příručka pro preclearov. Kromě tištěného slova dodává 135 přednášek o Dianetice.

Po návratu z Havany, na Kubě, kde dokončil knihu Věda o přežití, otevírá první Hubbardovu akademii ve Wichitě, Kansasu, dodává přednášky, vede kurzy. Na podzim 1951, když objevil, že člověk je ve své prapodstatě duchovní bytostí, zahajuje novou linii výzkumu, aby vymezil, co se dá udělat pro to, aby bylo jedinci umožněno obnovit jeho přirozené schopnosti. Filozofie, kterou z těchto objevů formuluje, je Scientologie.

1952: Stěhuje se do Phoenixu v Arizoně, otevírá svoji kancelář a zakládá Hubbardovu mezinárodní asociaci scientologů. Kromě toho, že dává 230 přednášek na téma, jako jsou emocionální tóny, komunikace, tvořivost, píše pan Hubbard čtyři nové knihy týkající se jeho dalšího výzkumu lidského duševního potenciálu.

1953: Poté, co procestoval Evropu, se vrací do Phoenixu, kde vydává nové objevy, které jedinci umožňují přezkoumat svou minulost a zlepšit své reakce vůči životu. Během tohoto období pan Hubbard také zkoumá základy organizace a vyvíjí principy, které může každá skupina používat k tomu, aby přežila a prosperovala. Dal 274 přednášek a napsal další dvě knihy.

1954: Když množství Scientology v Los Angeles, Kalifornii rozpoznalo duchovní charakter filozofie pana Hubbarda, založili v únoru první scientologickou církev. V té době pan Hubbard ve Phoenixu zkoumal a vyvíjel scientologickou filozofii, pokračoval v pronášení a hodně psal.

1955: V Marci se stěhuje z Phoenixu do Washingtonu DC, kde je vytvořena mateřská scientologická církev s panem Hubbardem jako výkonným ředitelem. Koncipuje organizační směrnice a zintenzivňuje svou práci na vývoji administrativní technologie, aby scientologickým organizacím umožnil fungovat hladce a expandovat.

1956: Pan Hubbard odcestoval do Irského Dublinu a založil scientologickou organizaci. Zatímco dodal více než 150 přednášek popisujících řešení takových problémů, jako je radiace v prostředí a selhání skupin. V témže roce zřídil také i organizaci ve Washingtonu, iv Londýně a našel si čas na to, aby napsal další dvě knihy: Scientologie: Základy myšlení a Problémy práce.

1957: V únoru cestuje do Portorika, kde pokračuje ve výzkumu av psaní. V dubnu letí do Londýna, aby dodal sérii přednášek o scientologických technikách a pak putuje do Washingtonu. Zatím, co se stále soustředil na další vývoj administrativních a organizačních věcí a poskytl více než 135 přednášek, napsal pan Hubbard také dvě knihy.

1958: Pan Hubbard v roce 1958 dodává 122 přednášek, z nichž šest je nafilmován. V říjnu se na palubě lodi RMS stated pluje do Londýna. V Anglii dodává 32 přednášek a dělá reorganizaci místních kanceláří. Když je to provedeno, vyplouvá začátkem prosince na palubě lodi Saxonia zpět do Washingtonu.

1959: Definuje povinnosti různých složek scientologických organizací a dodává ve Washingtonu DC šest přednášek o zdokonalení v oblasti auditingu. V březnu začíná vyjednávat o koupi Saint Hillu v Sussexu v Anglii, který se po sedm následujících let stává jeho domovem.

Mezinárodní management Scientologie se přestěhoval do Saint Hillu. Pan Hubbard ve sklenících v Saint Hille podniká zahrádkářské experimenty, které způsobují ohromné ​​zvýšení růstu rostlin. O jeho objevech jsou po celém světě zprávy v zahrádkářských časopisech. Celkem letos poskytuje 128 přednášek a píše dvě knihy.

1960: Pan Hubbard letos začíná ve Washingtonu, kde v jediném týdnu dodává 18 přednášek, které popisují jeho objevy týkající se takových předmětů jako je důležitost, poctivost a odpovědnost jedince. Pak se vrací do Saint Hillu. V březnu, po rozsáhlém výzkumu a bádáních píše knihu Žili jste před tímto životem? Po třiceti dalších přednáškách v Saint Hille av Londýně cestuje v září do Jihoafrické republiky a standardizuje práci a vedení jihoafrických organizací. Na konci roku se ještě jednou vrací do Washingtonu DC.

1961: Koncem ledna putuje zpět do Jihoafrické republiky. Zde vyvinul vylepšený organizační vzorec scientologických církví. Pan Hubbard je odměněn svou druhou vlajkou Klubu badatelů za "oceánské archeologickou expedici za studium podvodných sídel historického významu, jako jsou zatopené města". Koncem března se vrací do Saint Hillu a začíná dodávat Sainthillský speciální instruktážní kurz - rozsáhlý školící program pro scientologů, ve kterém je popsána celá historie technického vývoje. Následujících pět let Hubbard zasvětil svůj čas studiu studentům Sainthillského speciálního instruktážního kurzu.

Toto je období intenzivního technického výzkumu na cestě k pokročilým duchovním stavům. Tento čas byl věnován vývoji a standardizaci administrativních směrnic pro organizace.

1962-1963: V prvním týdnu v září dělá krátkou přestávku v Sainthillskom speciálním instruktážním kurzu a cestuje do Washingtonu DC aby během tří dnů dodal devět přednášek. Pan Hubbard natáčí film s názvem Odpoledne v Saint Hille. Film poskytuje exkurzi po Saint Hille.

1964: Pan Hubbard řídí výrobu fotografických záběrů v okolních oblastech a na žádost místního organizátora slavností předvádí studiu propagačních akcí. V červnu začíná série přednášek, v nichž objasňuje spletitosti studia a vzdělávání a poskytuje technologii, kterou může kdokoliv použít k tomu, aby zlepšil své studium v ​​jakémkoliv předmětu. Toto se stane studijní technologií, která se dnes používá po celém světě jako v scientologických organizacích, tak v soukromých i státních vzdělávacích systémech.
1965: V lednu Hubbard cestuje na Kanárské ostrovy, aby začal s intenzivním výzkumem duchovní povahy člověka a jeho původem. Později se vrací do Saint Hillu. Jeho aktivity během zbytku roku přinesou jako výsledek práce v Saint Hille zásadní organizační a technické změny. Je vydána Tabulka klasifikací a stupňů, na které jsou rozvrženy přesné kroky, kterými je třeba v Scientologii řídit, aby bylo dosaženo vyšší stavy vědomí a schopností. V listopadu zavádí sedemdivíznu organizační tabuli. Toto je důležitý objev v úspěšném modelu práce jakékoliv skupiny. Má univerzální použití a je dnes využíván ve všech scientologických i jiných organizacích.

1966: V únoru se Hubbard vrací na Kanárské ostrovy, aby pokračoval ve svých pokročilých výzkumech duchovní povahy člověka. 18. března letí do Rhodesie, kde pracuje na tom, aby té malé zemi pomohl překonat některé z jejich problémů. V červenci se vrací do Anglie a dodává závěrečné přednášky Sainthillského speciálního instruktážního kurzu. 1.září 1966 L. Ron Hubbard odevzdal všechny své řídící funkce a vedení scientologických organizací.

Pak přijímá svou třetí vlajku Klubu badatelů za Hubbardových geologickou výzkumnou expedici, která nachází a zkoumá starověké civilizace v oblasti Středozemního moře a zvyšuje tak znalosti člověka o jeho historii. V prosinci zakoupil plachetnici Enchanteři (později přejmenována na Dianu).

1967: 2. ledna přichází Hubbard do Tanger v Marocco a zakládá zde základnu pro pokročilé filozofické studie. Cestuje od Las Palmas na Kanárských ostrovech, kde se setkává s lodí Enchanteři, která přichází 25.února. Doprovázen jinou lodí Avon River vede Hubbardovu geologickou výzkumnou expedici ve Středozemním moři. V listopadu cestuje do Anglie a přijímá dodávku 3200 tunové lodě Royal Scotman.

1968-1969: Hubbard cvičí posádku lodi a žije na palubě Royal Scotmana (později přejmenována na Apollo). Vydává více než 300 instruktážních dopisů, které popisují všechny námořnické povinnosti. Na podzim 1968 dodává na palubě lodi Apollo 19 přednášek a vyvíjí nový kurz na vyškolení studenty, tak aby scientologické poradenství dodávali stoprocentně standardně. V roce 1969 dělá Ron výzkum účinků a příčin návyku na drogy a užívání drog. Vyvíjí procedury, které se zabývají a řeší příčiny a odstraňují škodlivé mentálně účinky způsobené drogami.

1970-1973: Hubbard se pouští do řešení problému jak řídit mezinárodní síť organizací. Modernizuje technologii managementu organizace (svazek Řada managementu). Hubbard vede komplexní studii všech teorií a praxe o vztazích s veřejností (public relations) a poskytuje analytický a etický přístup k tomuto předmětu. V roce 1972 až do roku 1973 dělá výzkum vitamínů a výživy.

1974-1975: V únoru 1974 se na palubě vytváří hudebně-taneční soubor, aby poskytl zábavu a přátelství ve španělských a portugalských přístavech. Ron osobně učil muzikantů a tanečníků uměleckému podání, hudbě, kompozici, zvuku, inštrumentácii a nahrávání.

Od února do června 1975 je Hubbard na Curacao a pracuje na sérii fotografií pro ostrovní turistickou kancelář a dokončí šest fotografických projektů na vydání scientologických knih a publikací. V polovině 1975 se Ron vrací do Dunedinu na Floridě, kde pokračuje v bádání chorální hudby v místních kostelech. Píše scénáře k prvním scientologickým vzdělávacím filmem.

1976-1979: Hubbard se stěhuje na opuštěný ranč v La Quinta zakládá produkci filmu. Během těchto tří let píše scénář filmu Revolta ve hvězdách a také 33 sientologických filmů. Během těchto let dělá producenta, režiséra a kameramana na sedmi filmech. Hubbard vyvíjí Purifikační Rundown, aby tělo zbavil škodlivých látek. Spolu s jeho objevy z roku 1969 je nyní jeho vývoj drogové rehabilitace dokončen.
1980-1981: Hubbard zasvětil většinu času psaní. Formuluje nenáboženských morální kodex Cesta ke štěstí. Píše dva scénáře k celovečerním filmům a 50 filmů o Dianetice a Scientologii pro veřejnost. K 50. výročí profesionálního spisovatele vydává senzaci - knihu Bojiště Země: Sága roku 3000, největší do té doby napsaný science fiction román. Také píše deset svazkové celoživotní dílo, sci-fi satiru, Mise na Zemi.

1982-1986: Hubbard zakládá svůj domov v Kalifornii na ranči blízko San Luis Obispo. Bojiště Země je vydáno v roce 1982 a stává se bestsellerem. Hubbard komponuje hudbu a texty pro album, který ho doprovází - první gramofonová deska ke knize. První svazek Mise na Zemi je publikován v roce 1985. Každý další publikován svazek se okamžitě stává bestsellerem.

24. leden 1986: Když dosáhl vše co si předsevzal, že dosáhne, opouští tento život. Jeho celosvětový vliv se však velmi brzy měří desítkami milionů lidí a nadále roste.

"Rád pomáhám ostatním a považuji za svou největší radost v životě vidět člověka, který se sám osvobodil od stínů, které činily jeho dny temnými. Tyto stíny mu připadají tak neproniknutelné a tak ho stahují dolů, že když pozná, že jsou to stíny a že může přes ně vidět, projít jimi a být znovu na slunci, je nesmírně potěšen. A obávám se, že jsem potěšen právě tak jako on. "- L. Ron Hubbard
Scientologie vám pomůže porozumět lidské mysli a chápat více jak funguje komunikace, mysl, jak zvýšit své schopnosti daleko za rámec toho co si dokážete představit. Scientologie umožnuje zbavit se nechtěných pocitů, chmur a neodbytných myšlenek, které vás mohou nepříjemně pronásledovat. Scientologie nabízí cestu k vitálnějšímu životu, otevření se komunikaci a ostatním lidem.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one